Kontraindikácie

Kontraindikácie

Tri obmedzenia použitia Polimedelu

Pri používaní POLIMEDELu si treba pamätať, že má obmedzenia. Samotné použitie POLIMEDELu ako prostriedku osobnej fyzikálnej terapie je prakticky neobmedzené. Elektrické pole je pre nás normálnym javom, predsa celá evolúcia ľudstva prebieha v elektromagnetickom poli našej planéty. Sú však situácie, keď treba fóliu aplikovať veľmi opatrne. Sú to tieto tri:

1. Nakoľko POLIMEDEL zlepšuje tekutosť (reológiu) krvi, neodporúčame aplikovať fóliu v mieste krvácania alebo vysokej pravdepodobnosti jeho výskytu, napr. na čerstvé rany, prasknuté cievy, krvácanie pri žalúdočných vredoch a iné prípady vnútorného krvácania.

2. POLIMEDEL je schopný odstrániť viaceré problémy so štítnou žľazou, avšak táto žľaza, ako vieme, je veľmi citlivá na vonkajšie vplyvy. Preto netreba aplikovať fóliu na šiju spredu (v oblasti štítnej žľazy), ale radšej zozadu alebo zboku. V takom prípade budeme pôsobiť aj na štítnu žľazu, alebo už slabším poľom a zároveň urobíme prevenciu krčnej osteochondrózy a dosiahneme priaznivý účinok na krv – v blízkosti sú väčšie cievy.

3. Veľmi opatrne treba fóliu aplikovať v oblasti srdca z jediného dôvodu – ak človek je náchylný na niektoré druhy arytmie, elektrické pole fólie ju môže vyprovokovať. Hoci vo všetkých ostatných prípadoch POLIMEDEL veľmi kladne vplýva na srdce. POLIMEDEL môže obnoviť srdcový rytmus pri jeho poruchách (opakujem, s výnimkou jednotlivých prípadov), priaznivo ovplyvňuje funkčnosť myokardu, tlmí bolesti pri záchvate stenokardie (angina pectoris), je prevenciou proti vytvoreniu aterosklerotických plakov, zrýchľuje obnovenie myokardu v poinfarktovom období atď.

Ale opatrnosti nie je nikdy dosť. Preto ak máte obavy, ale treba zaúčinkovať na srdce, aplikujeme fóliu na hornú časť hrude spredu, alebo zboku na ľavej strane, alebo zozadu medzi lopatkami. Niekedy sa ľudia pýtajú, či sa môže POLIMEDEL aplikovať pri onkologických ochoreniach, či nevyprovokuje rast nádoru alebo ešte niečo? Nakoľko nie sú ukončené klinické testy, neaplikujte POLIMEDEL bezprostredne na zónu nádoru. Pri kardiostimulátoroch môžete pokojne fóliu použiť. Moderné kardiostimulátory sú odolné voči všetkým štandardným elektromagnetickým poliam, vyžarovaniu mobilov, mikrovlniek atď. POLIMEDEL nijako neovplyvňuje kardiostimulátor. Ak predsa len máte obavy, môžete fóliu aplikovať trocha ďalej.

Aplikácia POLIMEDELU nemá vekové obmedzenia. Tehotné ženy môžu používať fóliu, ale lekári neodporúčajú aplikovať POLIMEDEL bezprostredne na brucho.