Najčastejšie otázky

Nájdi odpoveď na svoju otázku

Polimedel je skratka zo slov POLYmérový MEDicínsky ELektrét. Je to polymérová fólia (fluórovaný polymér (PTFE-F4A)- modifikovaný teflón. Vyrobený je špeciálnou nano-technológiou vo vojenskom výskumnom ústave pre obranné technológie v Petrohrade. Technológia zabezpečuje, že fólia má trvalý záporný elektrický náboj (monopól), ktorého elektrostatické pole pôsobí do vzdialenosti 10-14 cm.

Vzhľadom na záporné elektrické pole fólie POLIMEDEL, sú hlavné biologické účinky spôsobené tým, že pôsobí na erytrocyty (červené krvinky), makrofágy (bunky imunitného systému), molekulárny dusík a vápnik čím urýchľuje syntézu bielkovín. To spôsobuje analgetické účinky, urýchlenie hojenia rán a zlomenín, protizápalový účinok a silnú úlohu fagocytózy (pohlcovanie baktérií a cudzorodých látok v tele). Všeobecne aktivuje imunitný systém, rozpúšťa tromby( krvné zrazeniny)…

Zjednodušene povedané prikladáme tam kde bolí! Fóliu POLIMEDEL aplikujeme na oblasť bolesti vloženú do bavlnenom púzdra, ktoré zároveň fóliu chráni pred potom a pokrčením, ktoré fóliu poškodzujú a zmenšujú jej účinok.

Fóliu skladujeme v bavlnenom púzdre, ktoré je súčasťou balenia na suchom mieste. Bavlnené púzdro s fóliu je možné preložiť na polovicu- dôležité je medzi vložiť papierik, v ktorom  bola zabalená fólia.

Fólia by sa mala aplikovať v priloženom bavlnenom púzdre priamo na pokožku. Aplikovať sa môže aj cez čisto prírodné materiály (bavlna, ľan…). Umelé a syntetické vlákna tienia účinku fólie.

 

Fóliu treba ošetriť v prípade kontaktu s potom alebo vodou. V tomto prípade ju utrieme čistým vatovým tampónom na odličovanie. V prípade častého používania fóliu po dvoch týždňoch používania vyberieme z bavlneného púzdra a pretrieme suchým vatovým tampónom z oboch strán. Rovnaký postup zvolíme, aj keď sme fóliu dlhšie nepoužívali z dôvodu, že fólia na seba viaže dusík, ktorý následne bráni účinkom fólie.

-Fólia sa NESMIE prikladať na krvácajúce rany a na oblasti predpokladaného vnútorného krvácania

-Fólia sa NESMIE aplikovať na oblasť srdca pri kardiostimulátore (možný vplyv na vlny, ktoré stimulátor vysiela)

-Fólia sa NESMIE aplikovať na oblasť štítnej žľazy ( podporuje činnosť štítnej žľazy )

  • Pri zvýšenej činnosti môže produkciu štítnej žľazy ešte zvýšiť
  • Pri zníženej činnosti môže práve naopak pomôcť

Vo všeobecnosti sa to, ale neodporúča prikladať priamo na štítnu žľazu a oblasť kľúčnych kostí

-Fólia sa nesmie aplikovať pri onkologických ochoreniach priamo na oblasť výskytu nádorov (nie sú robené štúdie na vplyv pri onkologických ochoreniach)

-Fólia POLIMEDEL sa NESMIE aplikovať zároveň s užívaním liekov na riedenie krvi (napr. Warfarín)

Možné však po konzultácii s lekárom po odsledovaní a nastavení liečby- možné zníženie liečiva na riedenie krvi.

 

Aby bol účinok na urýchlenie liečby čo najlepší odporúčame, aby bola obsiahnutá celá plocha okolo kĺbu. Materiál môže tieniť účinku fólie preto je vhodné obsiahnuť čo najväčšiu plochu.

Áno boli robené testy na zvieratách ( výborné výsledky pri liečbe displázie bedrových kĺbov)

Okrem klinických štúdií v Rusku a Ukrajine boli testy robené aj na Slovensku na viacerých pracoviskách, kde 91,8% testovaných vykazovalo pozitívny efekt, 5,3% sa nevedelo vyjadriť k prípadnému efektu a zvyšok pacientov po počiatočných aplikáciách prerušilo liečbu v dôsledku sklamania z očakávaného okamžitého analgetického efektu.

Fólia POLIMEDEL sa aplikuje na oblasť bolesti na 30-120 minút pokiaľ je možné aspoň 3x denne až do vymiznutia ťažkostí.

Jedným z možných reakcií na používanie fólie POLIMEDEL je prechodné zvýšenie bolesti, ktoré majú za následok bunky imunitného systému- fólia POLIMEDEL ich v tele aktivizuje. Popri bolesti môže dôjsť aj k pocitu mravenčenia, tepla alebo nemusí v mieste aplikácie dôjsť k žiadnym pocitovým zmenám. Aplikujte fóliu POLIMEDEL naďalej.

Fólia POLIMEDEL nevyvoláva žiadne alergické reakcie. Fóliu POLIMEDEL je potrebné aplikovať v priloženom bavlnenom púzdre a pri dlhšej aplikácii dávať pozor, aby nedošlo k zapareninám. Fólia POLIMEDEL má dosah účinku 10-14cm a nemusí tesne kopírovať telo.

Fólia POLIMEDEL nemá vekové obmedzenie. Je vhodná pre všetky vekové skupiny, športovcov, tehotné a dojčiace matky, ľudí po úrazoch a v rekonvalescencii.

Pokiaľ nastane po uštipnutí opuch fóliu POLIMEDEL neprikladáme. Z dôvodu väčšieho prekrvenia- môže urýchliť alergickú reakciu.

Fólia POLIMEDEL vydrží rok od prvého použitia- pri častom a nešetrnom používaní môže dôjsť k znehodnoteniu fólie aj skôr- rozoznať to je možné tak, že fólia POLIMEDEL nadobudne mliečnu farbu. Nepoužitú fóliu môžete skladovať vo vhodných podmienkach 5 rokov.

Nenašli ste odpoveď?
Kontaktujte nás

Kontaktný formulár