Čo je Polimedel

Polimedel

Čo je Polimedel

POLIMEDEL je polymérová fólia z medicínskeho fluóroplastu,  do ktorej je patentovanou nano-techonológiou implementovaný trvalý záporný elektrostatický náboj veľkej hustoty. Technológia spracovania fólie korónovým výbojom je unikátna a nemá vo svete ekvivalent.

POLIMEDEL je medicínsky prostriedok pre podpornú liečbu a môže sa používať v ktorýchkoľvek zdravotníckych zariadeniach a domácnostiach. Pôsobí záporným elektrostatickým polom, je neinvazívny a bez chemických látok.

POLIMEDEL sa používa vo forme obdĺžnika s rozmermi 9×30 cm a 9×15 cm, s hrúbkou 10-50 mikrometrov (3 x tenšia ako ľudský vlas). Prikladá sa voľne na indikovanú časť tela. Elektrické pole Polimedelu preniká do hĺbky (10 – 14 cm) tkanív a vyvoláva celý rad biofyzikálnych efektov.

Polimedel Smart folia

Princíp fungovania

Dalo by sa všeobecne povedať, že použitie POLIMEDELU predstavuje fyzioterapiu (podobne ako elektroliečba).

V elektrostatickom poli sa uskutočňuje orientácia dipólových molekúl biologických tkanív a sú stimulované elektrokinetické deje, vďaka čomu sa aktivizujú fyziologické procesy v ovplyvňovanej oblasti.

Aktivované je zlepšenie prietoku krvi v kapilárach, čo dodáva potrebnú prirodzenú výživu bunkám. Obnovuje sa smerový pohyb v telesných tekutinách, mikrocirkulácia v kapilárnom systéme, zrýchleniu prietoku krvi a preplachovaniu aj najjemnejších kanálikov.

Pôsobením uvedených, ale aj mnohých ďalších faktorov (popísaných v ďalších statiach) sa zrýchľuje regenerácia tkanív, hojenie zlomenín, tlmí sa bolesť, liečia sa zápaly, atď. 

Aj preto, že súčasťou procesu nie je invazívne pôsobenie akejkoľvek chemickej látky, neprináša negatívne vedľajšie účinky použitia.

Účinky Polimedelu

POLIMEDEL je výsledkom dlhodobej práce fyzikov a lekárov. Primárne bol vyvíjaný pre armádne použitie v úrazovej medicíne a ortopédii.

Klinické výskumy ukázali, že funguje aj ako analgetikum. V mieste aplikácie tlmí bolesti pri rôznych patológiách, pomáha pri zápale priedušiek, zápale pľúc, hypertenzii. Likviduje opuchy, podliatiny, zápaly, svalové a cievne kŕče, stimuluje prekrvenie tkanív.

Vedecký výskum preukázal, že každá z miliárd našich hlavných buniek (červených krviniek) je záporne nabitá. Zachovanie tejto vlastnosti je nevyhnutnou podmienkou brániaca agregácii (zoskupovaniu) i adhézii (priľnutiu) červených krviniek a vzniku „dopravnej zápchy“, ktorá komplikuje rovnomernú distribúciu krvi do doslova každej bunky.

Touto mikrocirkuláciou porúch sa začína veľmi veľa chronických ochorení. Krv sa cieleným pôsobením POLIMEDELU rozrieďuje, nasycuje sa kyslíkom, zlepšuje sa jej prietok. Následkom toho je aj eliminovaná hypertenzia – klesá krvný tlak. 

Polimedel sa v praxi osvedčil najmä ako: 

Polimedel - analgetikum
Analgetikum

Účinne tlmiace bolesť rôzneho pôvodu

Polimedel - podporny cinitel 1
Podporný činiteľ

Pri hojení zlomenín a rán

Polimedel- urychlovac hojenia
Urýchľovač

Pri liečbe zápalových ochorení kĺbov a mäkkých tkanív

Polimedel-popaleniny
Podporný prostriedok

Vo všeobecnom použití v ortopédii, úrazovej chirurgii a pri liečbe popálenín

Polimedel kozmeticke ucinky
Médium

Pre kozmetické účely a plastickú chirurgiu