Aplikácie

Kedy aplikovať?

Polimedel - analgetikum
Pri bolestiach

Tlmenie bolesti rôzneho pôvodu (univerzálne analgetikum).

Polimedel-popaleniny
Pri podpore liečby zápalov

Podpora liečby zápalov (bakteriálnych aj nebakteriálnych) mäkkých tkanív, kĺbov a nervov

Polimedel - podporny cinitel 1
Počas hojenia rán a zlomenín

Hojenie rán a zlomenín (urýchľuje dvojnásobne)

Polimedel- urychlovac hojenia
Degeneratívne procesy v kĺboch

Spomalenie degeneratívnych procesov v kĺboch

Konkrétne indikácie

Kolitída

Pri kolitíde je potrebné zaujať nehybnú polohu a aplikovať Polimedel na oblasť bolesti. Aplikujte najviac 1 hodinu denne. Terapia trvá 2-3 dni.

Bronchitída

Pri bronchitíde je potrebné zaujať pokojnú polohu a aplikovať Polimedel na oblasť bolesti. Polimedel zastavuje zápalový proces. Aplikujte po 1 hodine 2-krát denne. Terapia trvá 5-6 dní.

Bolesť v pečeni

Pri bolesti v pečeni je potrebné zaujať kľudovú polohu a aplikovať Polimedel na zónu bolesti. Aplikujte po 30 minút 2-krát denne. Terapia trvá 2-3 dni.

Žalúdočný vred

Pri žalúdočných vredoch je potrebné zaujať kľudovú polohu a aplikovať Polimedel na oblasť bolesti. Aplikujte po 1 hodine 2-krát denne. Terapia trvá 10-12 dní.

Bolesť na hrudníku, srdcová slabosť

V prípade bolesti na hrudníku so srdcovou slabosťou je potrebné zaujať kľudovú polohu a aplikovať Polimedel na zónu bolesti.
Aplikujte po 30 minút 2-krát denne. Terapia trvá 8-10 dní.

Ramenná artróza

V prípade ramennej artrózy (zápalu ramenného kĺbu je potrebné v kľudnej polohe aplikovať Polimedel na oblasť bolesti. Aplikujte 1 hodinu denne. Terapia trvá 5 – 6 dní.

Bedrová osteochondróza

Osteochondróza s radiálnym syndrómom sa vyznačuje dlhotrvajúcou, často sa opakujúcou bolesťou. Použitie analgetík spravidla neprispieva k zastaveniu bolesti. Pri osteochondróze sa odporúča aplikovať Polimedel na bolestivú zónu 2 hodiny jedenkrát denne. Terapia 4-6 dní.

Cervikálna osteochondróza

Cervikálna osteochondróza je degeneratívne ochorenie krčnej chrbtice charakterizované bolesťou spôsobenou pohybmi krku. Použitie analgetík spravidla neprispieva k zastaveniu bolesti. Pri osteochondróze sa odporúča aplikovať Polimedel na bolestivú zónu na 1 hodinu denne. Terapia 4-6 dní.

Myositis

Myozitída spôsobuje neznesiteľné bolesti aj pri malých pohyboch. Je to autoimunitné ochorenie svalov. Použitie analgetík spravidla neprispieva k zastaveniu bolesti. Pri myozitíde sa odporúča aplikovať Polimedel na bolestivé oblasti 1 hodinu denne. Terapia trvá 2 – 5 dní.

Interkonstálna neuralgia

Medzilopatková neuralgia je zvyčajne dôsledkom prenášaného stresu a nezastavuje sa pri používaní zahrievania, nanášania mastí alebo užívaní liekov. Prejavuje sa bolesťou v oblasti srdca a medzi lopatkami pri hlbšom dýchaní. Polimedel sa odporúča aplikovať na bolestivé zóny a aplikovať po dobu 20 minút. 2-krát denne. Terapia sa odporúča 2 dni.

Renálna kolika

Obličková kolika je náhla kolísavá až šokujúca bolesť brucha, ktorá vystreľuje do boku, triesla, semenníkov alebo pyskov ohanbia. V prípade kolických obličiek aplikujte Polimedel na zóny bolesti. Aplikujte po 1 hodine 2-krát denne. Terapia trvá 2 – 3 dni.

Artritída lakťa

Na artritídu lakťového kĺbu umiestnite Polimedel na oblasť bolesti. Na zafixovanú ruku aplikujte 1 hodinu denne. Terapia trvá 10 – 12 dní.

Artróza zápästných kĺbov

Pri artróze zápästných kĺbov je potrebné aplikovať Polimedel na oblasti bolesti. Aplikujte po 1 hodine 2-krát denne. Terapia trvá 5 – 7 dní.

Artróza kolena

V prípade artrózy kolenného kĺbu je potrebné zaujať fixnú polohu a aplikovať Polimedel na oblasť bolesti. Aplikujte 1 hodinu denne. Terapia trvá 10 – 12 dní.

Kŕče

Pri kŕčoch dolných končatín je potrebné zaujať nehybnú polohu a aplikovať Polimedel na oblasti bolesti. Aplikujte po 30 minút 3-krát denne. Terapia trvá 2 – 3 dni.

Vaskulárne ochorenie dolných končatín

Použitie Polimedelu pri chorobách ciev dolných končatín vám umožňuje zmierniť bolesť a zvýšiť prietok krvi. Je potrebné zaujať kľudnú polohu a aplikovať Polimedel na oblasť bolesti. Aplikujte po 30 minút 2-krát denne. Terapia trvá 10 – 12 dní.

Dislokácia a podvrtnutie

Pri dislokáciách a výronoch dolných končatín je potrebné zaujať fixovanú polohu a aplikovať Polimedel na oblasť bolesti. Aplikujte po 30 minút 2-krát denne. Terapia trvá 1 – 2 dni.

Calcaneal ostroha

Pri kostnej ostrohe na päte je potrebné zaujať kľudovú polohu a aplikovať Polimedel na oblasť bolesti. Aplikujte po 1 hodine 2-krát denne. Terapia trvá 10 – 12 dní.

Migréna

V prípade migrény sa odporúča zaujať horizontálnu polohu a na prednú zónu použiť Polimedel. Aplikujte po 30 minút 2-krát denne. Terapia – podľa potreby.

Trigeminálny zápal

Pri zápale trigeminálneho (trojklanného) nervu sa odporúča aplikovať Polimedel na zónu bolesti. Aplikujte po 30 minút 2-krát denne. Terapia 4-7 dní.

Zlomeniny

V prípade zlomenín sa odporúča aplikovať Polimedel na zlomeninovú zónu – na sadru, alebo bandáž (ak neobsahuje syntetické látky) a aplikovať 1 hodinu denne. Terapia trvá 10 – 15 dní. Polimedel zlepšuje metabolické procesy v zlomeninovej zóne, zmierňuje zápaly a opuchy.

Artritída kĺbov dolných končatín

Pri artritíde kĺbov dolných končatín je potrebné zaujať kľudovú polohu a aplikovať Polimedel na oblasť bolesti. Aplikujte po 30 minút 2-krát denne. Terapia trvá 10 – 12 dní