Ako používať

Polimedel

Spôsob použitia

POLIMEDEL je mnohonásobne opakovane použiteľný, nemusí presne kopírovať telo, vzhľadom na jeho dosah (cca 10cm), stačí voľne položiť na indikovanú oblasť tela. Elektrostatické pole je prepúšťané prírodnými látkami (bavlna, ľan, sklo, drevo,…), pohlcované je syntetickými látkami.

Preto POLIMEDEL aplikujeme priamo na pokožku v priloženom bavlnenom púzdre, nie cez odev. Do púzdra vložíme fóliu podľa priloženého návodu. Fóliu v bavlnenom puzdre používame, aj skladujeme. Neprekladáme ju na polovice, ako je napr. v originálnom obale, pretože prepravné izolačné papiere sú už odstránené. Fóliu nesmieme namočiť do vody, alebo výrazne prepotiť. Stráca tým vlastnosti. Taktiež sa vyhýbame výraznému pokrčeniu. Fólia ktorá stratila vlastnosti, nadobudne mliečnu farbu.

Fóliu čistíme v prípade potreby odličovacím tampónom. Pri častom používaní fóliu vyberieme občas (2-3 krát do týždňa) z púzdra a pretrieme odličovacím tampónom (stačí jeden krát) aj v prípade bez viditeľného znečistenia.

Čas a frekvenciu aplikácie prispôsobíme indikácii, riadime sa návodom. Aplikáciu je vhodné realizovať aj celú noc. Pre aplikovanie sa predpokladá relatívny pokoj, napr. večer pri oddychu, aby sme sa vyhli výraznému pokrčeniu.

Prehrať video

Praktické rady pri použití POLIMEDELU

POLIMEDEL je veľmi jednoduchý v použití. Nie sú žiadne ťažkosti pri jeho aplikovaní. Priložiť na boľavé miesto, najlepšie v priloženom bavlnenom obale. Treba vybrať fóliu z balenia. Balenie POLIMEDELU je vyrobené z kartónu a prepravných krycích papierov, ktoré obsahuje veľa syntetických polymerických látok. Pre použitie umiestnite fóliu POLIMEDEL podľa návodu do bavlneného puzdra, ktoré je súčasťou balenia.

Elektrické pole rozprestretej fólie je oveľa silnejšie, ako pokrčenej. Životnosť fólie je oveľa dlhšia, ak ju nebudete veľmi krčiť. Rozmery fólie v obale sú 9 х 15 cm a 9 х 30 cm. Hĺbka dosahu elektrického poľa aj kratšej verzie je dostatočná na to, aby účinkovala na vnútorné orgány (do 12 cm). Dlhšou verziou môžete zakryť aj dostatočne veľkú oblasť (napríklad väčší kĺb). 

Ak fóliu poskladáte na dve vrstvy – účinok sa neznásobí, ale naopak polia pôsobia proti sebe a môže byť poškodená štruktúra fólie. Preto nemá význam skladať fóliu napoly alebo používať dva kúsky jeden na druhom.

Zabaľovať celú postihnutú zónu do fólie nie je nutné. Stačí priložiť z jednej strany fragment fólie, aby elektrické pole preniklo do potrebnej hĺbky. Avšak ak v zóne pôsobenia máme kov (spony, lišty alebo implantáty), resp. orgán je položený príliš hlboko, pre zaistenie efektu je lepšie prikladať fólie z oboch strán orgánu. 

Fóliu môžete brať rukami za ktorékoľvek miesto. Treba si ale pamätať, že ak beriete fóliu rukami, zostávajú na nej mastné odtlačky prstov. Špinia fóliu aj krémy, maste a samotná pokožka. Ale každé znečistenie môže odrážať elektrické pole a eliminovať účinok fólie. Preto v prípade kontaktu s fóliou ju radšej poutierajte lekárenským liehom alebo kolínskou (nepoužívajte žiadne čistiace prostriedky) a môžete pokračovať v používaní. Najvhodnejšie je chytiť za okraje umiestniť do bavlneného púdra a následne ňom fóliu aj skladovať.

V prvých hodinách (zriedkavejšie dňoch) aplikácie je možné zosilnenie príznakov choroby. Ak sa na začiatku použitia POLIMEDELU Váš stav zhoršil (je to individuálna reakcia, neprejavuje sa u každého) – nezľaknite sa a neprestaňte aplikovať fóliu. Je to spôsobené aktiváciou oboch druhov makrofágov. 

Všetko, čo treba urobiť v takomto prípade – neprikladajte fóliu hneď na niekoľko hodín, аle menšími „dávkami“ po 5 – 10 minút s prestávkou 1-2 hodín. Neodporúčame po prvýkrát fóliu aplikovať hneď na celú noc alebo na 24 hodín. Až keď akútne príznaky začnú postupne miznúť, môžete pomaličky predlžovať dobu pôsobenia fólie. Nechajte sa viesť vlastným pocitom.

Kde bolí, tam dávame. Schéma použitia POLIMEDELU je veľmi jednoduchá – účinkujeme priamo na potrebné miesto, resp. na oblasť lokalizácie bolestivého orgánu. Určiť miesto aplikácie môžete úplne samostatne. Je dôležité pochopiť princíp: keď máme bolestivé miesto alebo orgán, položíme naň fóliu. Chceme ovplyvniť hneď celý organizmus – účinkujeme na väčšie cievy. 

Polimedel sa môže krčiť. Jeho účinok sa tým nestratí, aj keď troška zoslabne. Preto špeciálne krčiť fóliu netreba, ale aj dávať ju medzi kúsky tvrdého kartónu tiež netreba. Úplne postačí priložené bavlnené púzdro, ktoré sa navyše tvarovo prispôsobí všetkým krivkám tela. No vzhľadom na vzdialenosť pôsobenia nemusí fólia presne kopírovať telo.

Je povolené prikladať fóliu počas celého dňa na rôzne miesta. Môžete meniť miesto aplikácie v priebehu 24 hodín ako sa Vám zachce. Na jednom mieste ste ju mali napr. 20 minút ako prevenciu, na druhom hodinu ako liečbu a na treťom celú noc, aby sa preliečilo niečo závažnejšie. Nechajte fóliu pracovať.

Prikladať fóliu môžete akoukoľvek stranou. POLIMEDEL je nabitý iba blahodarným pre človeka záporným elektrickým nábojom. Preto okolo neho sa vytvára záporne nabité elektrické pole, ktoré sa rozširuje kolmo k povrchu fólie na obe strany (hore a dolu). Akokoľvek ju priložíte, bude fungovať. 

V zóne aplikácie POLIMEDELU sa môžu vyskytovať neobvyklé pocity. Účinok elektrického poľa človek nepociťuje, pretože nemáme v našom tele príslušné receptory. Ale v niektorých prípadoch (dokonca často) pri rýchlej normalizácii krvného obehu a účinku na nervovú vodivosť môžeme pociťovať teplo, pálenie, ľahké pichanie a dokonca krátkodobé zosilnenie bolesti. Je to veľmi individuálne, jedna a tá istá fólia môže u rôznych ľudí vyvolávať úplne odlišné pocity, niekto nepociťuje nič, čo ale neznamená, že POLIMEDEL neúčinkuje. Pokračujte v aplikáciách, nepríjemné pocity sa vytratia a dostaví sa pozitívny účinok.