Polimedel

Polimedel

POLIMEDEL je jeden z menej známych, ale zároveň veľmi účinných prostriedkov fyzikálnej terapie, znižujúci nie len bolesť a zápalové procesy, ale vhodný aj pre úpravu zloženia krvi a podporu imunitného systému. Ide o viacnásobne použiteľný fóliový elektrostatický aplikátor, ktorý má širokospektrálny pozitívny účinok.

V súčasnosti sa ochorenia kĺbov, chrbtice a iných zápalových ochorení sprevádzaných bolesťami a opuchmi, ale aj rôzne zranenia a pooperačné stavy liečia primárne liekmi na báze syntetických chemických prípravkov. Existuje viacero podporných liečebných prostriedkov tzv. fyzikálnej terapie, ktorá umožňuje znížiť dávky liekov, v niektorých prípadoch ich aj vylúčiť.

Liečebný systém fyzikálnej terapie využíva účinky rôznych fyzikálnych vplyvov na ľudský organizmus. Jej úlohou je vyvolať požadované zmeny, a tým aj uľaviť od ťažkostí. Jedná sa napr. o podpornú liečbu biolampou, kryoterapiou, laserom, magnetoterapiou, elektroterapiou a inými fyzikálnymi prostriedkami, ktoré vplývajú na fyziológiu organizmu a sú široko používané vo fyzioterapeutickej a medicínskej praxi.

Polimedel Long chrbat