POUŽITIE, APLIKOVANIE

Účinnosť POLIMEDELu značne závisí od jeho mechanického stavu. Je vyrobený nano-technológiou, teda obsahuje cielené mikrostruktúry. Pri výraznom pokrčení fólie sa predpokladá značné zníženie efektu. Preto je vhodné sendvičové použitie v pevnejšom obale z prírodného materiálu (napr. vložiť medzi preložené listy hárku tvrdšieho papiera), alebo používať priložené bavlnené púzdro. Pri dodržaní tohto postupu je POLIMEDEL opakovane použiteľný až niekoľko desiatok krát. Nie je vhodné dotýkať sa ho holými rukami (mastné odtlačky). Manipulujeme ním len pridŕžaním za okraj. Čistiť ho je možné sterilnou gázou namočenou v čistom liehu. Nečistiť vodou! V každom prípade je potrebné dodržiavať pokyny v priloženom návode a v brožúre používateľa. Odporúča sa naštudovať prípravu použitia z informačného videa na stránke www.polimedel.sk

Originálny obal Polimedelu a bavlnené púzdro pre upevnenie na príslušné miesto.

Štandardným postupom je aplikovanie POLIMEDELu na postihnuté miesto, keď sa priloží na postihnuté miesto a fixuje buď šnúrkami na púzdre, leukoplastom, alebo v krajnom prípade elastickým obväzom (pozor na výrazné pokrčenie hlavne na kĺboch). Priložením v mieste zlomeniny sa regenerujú kosti a chrupavky, obnovujú sa väzivá vo vnútri kĺbu. Pri bolestiach srdca treba aplikovať fóliu na oblasť nad srdcom, kde sa nachádzajú koronárne cievy. Pri riedení krvi a znižovaní krvného tlaku sa fólia aplikuje na lakťovú žilu (z ktorej sa zvykne robiť odber krvi) alebo pod kolenom. Fóliu treba položiť nie v samotnom mieste ohybu lakťa, ale o niečo vyššie v ceste krvného toku – smerom k ramenu (srdcu).

Pri zaseknutí panvového nervu aplikujte na kríže. Podobnou aplikáciou na indikované miesto sa liečia vyvrtnutia, odreniny, obličkové a pečeňové koliky, migrény, „sieťka“ ciev na pokožke, praskanie v kĺboch, regeneruje sa stehenná kosť, hojí sa parodontóza, narovnávajú sa skrčené prsty, rozpúšťajú sa výrastky na kĺboch, pätách. Výborný účinok sa dostaví pri osteoporóze, kedy kosť robí pevnejšou. Ukázalo sa, že fólia vie zdolať aj infekcie: hnisavý zápal, osteomyelitída, pseudomonas, abscesy. Pri liečbe zlomenín a zápalov kĺbov môže bolesť na začiatku zosilnieť, ale postupne sa utíši.

Doba a frekvencia aplikácie je závislá na druhu indikácie a predpokladanej hĺbke pôsobenia. Pri elektrostatickom poli platí pravidlo, že jeho intenzita klesá so štvorcom vzdialenosti. Teda ak POLIMEDEL aplikujeme na indikáciu v hĺbke 1cm počas 1 hodiny, pri hĺbke 2cm je potrebné čas aplikácie predĺžiť 4x. Ide o ilustračný príklad. Bežné aplikačné časy sa pohybujú od 1 do 6 hodín, 2 až 3-krát denne. Výnimku tvoria zlomeniny, kde sa aplikuje cez sadru trvalo, počas celej liečby, ale len ak je sadra bez syntetických materiálov. Prvé, adaptačné použitie by malo byť kratšie, postupne sa čas aplikácie môže predlžovať. Alpikáciu je vhodné opakovať niekoľko krát aj po odznení indikácie.

Analgetický účinok (tlmiaci bolesť) sa dostaví po 20 až 60 minútach. Aj popri tom, pozitívnym ovplyvnením kolobehu krvi, prebieha terapia zoslabujúca ochorenie. Optimálny spôsob použitia je odstrániť fóliu po 60 minútach, aby sa utlmila bolesť, a potom o hodinu-dve terapiu zopakovať. Chronické bolesti zvyknú zmiznúť po niekoľkých aplikáciách. Stáva sa, že analgetický účinok príde už do 10 minút. Pri prvom použití sa môže objaviť pocit tepla, mravenčenie, alebo zväčšenie bolesti. Je to reakcia organizmu, neprerušujte liečbu, pri opakovanej aplikácii nepríjemné pocity vymiznú. Počas liečby je optimálna poloha tela – sedieť alebo ležať nehybne, ale pohyb nie je zakázaný. Odporúčame štandardný postup: aplikovanie POLIMEDELu na postihnutú zónu a vydržať nehybne (resp. udržať v pevnej polohe) 2-3 krát denne po dobu *45-60 minút s odstupom najmenej jedna hodina medzi aplikáciami. Rovnako ako permanentný magnet, nie je potrebné elektret regenerovať, či nabíjať novým nábojom.
.V súčasnosti sa kladie dôraz na tri hlavné oblasti použitia POLIMEDELu:
 • účinné obnovenie kostného a mäkkého tkaniva
 • odstránenie zápalu
 • tlmenie bolesti.

Ako analgetický prostriedok k potlačeniu migrény môže byť použitý bez obáv z kontraindikácií. Pri záchvate migrény sa odporúča, aby sa fixoval na čele počas 3-5 hodín. Dĺžka užívania POLIMEDELu môže byť individuálna a závisí na vlastnostiach vášho tela, alebo intenzity bolesti. Terapeutický (liečebný) efekt je spravidla dosiahnutý po 30 minútach. Priebeh liečby je 8-10 dní, ale môže sa v prípade potreby opakovať.

Pri chronických ochoreniach:

 • odporúča sa nosiť POLIMEDEL 5-6 hodín počas dňa, alebo počas spánku. Tu je oveľa väčšia pravdepodobnosť na dosiahnutie pozitívnych výsledkov. Štandardný spôsob liečby dáva slabší účinok.

Typické chyby v liečbe

 • Namiesto toho, aby sa celému priebehu liečby venoval primeraný čas a pozornosť, čaká sa na „zázrak“ a okamžitý účinok.
 • Nerovnomernosť aplikácie.
 • Po úľave od bolesti liečba predčasne ukončená.

POLIMEDEL neinvazívne eliminuje alebo výrazne znižuje bolesť rôzneho pôvodu.

POLIMEDEL nemá žiadne vekové obmedzenie.

POLIMEDEL nevyvoláva alergické reakcie a nemá vedľajšie účinky. Nespôsobuje patologické prejavy z neznášanlivosti chemicko-toxickej, alergickej ani elektrogalvanickej povahy. POLIMEDEL je účinný prostriedok, ktorý môže byť trvalou súčasťou každej domácej lekárničky. Odporúčame mať vždy POLIMEDEL po ruke, ako rýchlu pomoc v prípade bolestí rôzneho pôvodu, odrenín, vývrtov, neuralgií, kardialgií, pečeňovej alebo obličkovej koliky, na predchádzanie hematómom pri následkoch úrazov, liečení rán a zlomenín.

POLIMEDEL A PREVENCIA

 • zvýšenie pružnosti ciev (prevencia ischemickej choroby srdca, infarkt myokardu, tromboflebitída);
 • zlepšenie krvného obehu, zníženie vysokého krvného tlaku;
 • zlepšenie pohyblivosti kĺbov (artritída, artróza);
 • zvýšenie hladiny kyslíka v krvi (kŕčové žily, gangréna u diabetu);
 • zlepšenie práce srdca a obehového systému (hypertenzia, zdôrazňujú tela);
 • zníženie bolesti pri ischiase (t.j. útlaku pletenca sedacieho nervu v oblasti bedrovej a krížovej chrbtice)

KOZMETICKÉ ÚČINKY

(zistené ako vedľajší účinok liečebnej aplikácie): Omladenie pleti tváre a ruky, vyhladenie vrások na čele a okolo očí, zmiznutie žilových mriežok na nohách.

 

KEDY A AKO NEPOUŽÍVAŤ

Pri mokvajúcich ranách a hnisaní je priloženie POLIMEDELu priamo na pokožku neprijateľné. Keďže porušuje prúdenie vzduchu v prípade nutnosti aplikácie ho treba položiť cez priedušnú, dvojitú vrstvou tkaniny z prírodných vlákien alebo z niekoľkých vrstiev gázy, alebo priložiť na okolie rany. Rovnako neaplikovať priamo v mieste predpokladaného vnútorného krvácania. Na urýchlenie hojenia rany je lepšie POLIMEDEL prikladať až po zastavení krvácania a ukončení procesu zrážania krvi na rane. V prípade srdcovej aritmie nie je vhodné aplikovať v blízkosti srdca.

Elektrostatické pole, je nežiadúco odrážané kovovými predmetmi a silne pohlcované umelými látkami, hlavne plastmi, čo zoslabuje jeho účinok. Dbajte na to aby sa medzi fóliou a miestom pôsobenia nevyskytovali. Kovové vložky v kostiach pohybovej sústavy nie sú kontraindikáciou, ale pri výbere miesta aplikácie treba zohľadniť odrazový efekt kovu a preto je treba aplikovať fóliu z opačnej strany od kovovej vložky (z opačnej strany kosti). Pri použití sadry a obväzov sa ubezpečte, že neobsahujú syntetické látky.

Nekrčiť, neprelamovať, nelaminovať do fólie, plastu. Bežné ohýbanie a mierne krčenie nie je na závadu.

Hoci nie sú známe negatívne účinky použitia v onkológii, tu sa aplikácia zatiaľ neodporúča. Výskum prebieha.

ÚSCHOVA A DOBA POUŽITEĽNOSTI

Uschovajte na suchom mieste, nevystavujte mrazu! Pri znečistení fólie je možné očistenie gázou namočenou v liehu, ale v žiadnom prípade nie vo vode, pretože liečivý účinok by bol značne znížený. Záruka na výrobok je tri roky s podmienkou skladovania pri relatívnej vlhkosti do 98% a teplote do 45°С. V štandardných podmienkach (60% vlhkosť a teplota 20° С) je doba použiteľnosti 5-7 rokov. Fóliu nechytáme rukami, manipulujeme len úchopom za okraje. Dbáme, aby sa fólia výrazne nepokrčila a nelámala, pretože by došlo k značnému zníženiu účinnosti.

 

 

POLYMÉROVÁ ELEKTRÉTOVÁ MEDICÍNSKA FÓLIA (produkt vojenskej medicínskej nanotechnológie) urýchľuje hojenie rán, zlomenín, lieči zápaly, tlmí bolesti.

 

Objednávka

 

© 2017-2019 POLIMEDEL-SK s.r.o. | e-mail: polimedel@polimedel.sk | tel.: 0915 300 567, 0910 451 555

Jarkovsky | Design