Aktivácia celkovej a lokálnej imunity

Po aplikácii polymérovej fólie POLIMEDEL nastávajú v krvi špecifické zmeny – mení sa počet leukocytov a lymfocytov, makrofágov a imunoproteínov, čo svedčí o silnom vplyve na imunitu. Preto sa často stáva, že liečime jednu patológiu, ale súčasne sa vylieči aj niečo iné. Môže sa stať, že aktivácia imunity často má za následok akútne stavy chronických ochorení. To je logický následok.

Treba jednoducho skrátiť dobu aplikácie fólie a čoskoro (o 1-3 dní) symptómy zoslabnú a postupne úplne zaniknú. Bunková imunita je vlastne lymfoidné tkanivo, čiže lymfocyty. Lymfocyty sa tvoria v kostnej dreni (hrudná kosť), slezine a týmuse (brzlík, detská žľaza), odkiaľ sa dostávajú do krvi a stále v nej cirkulujú.

Polimedel - Posilnenie imunity

Lymfocyt je veľmi mobilná bunka, schopná vychádzať za hranice cievneho systému, pohybovať sa ľubovoľným smerom a následne sa usadiť v ktorokoľvek orgáne. Po usadení sa lymfocyty premenia na makrofágy, ktoré husto „obývajú“ pečeň, slezinu, priestor v okolí vlásočníc, pľúca, kostnú dreň, je ich veľa v pokožke a slizniciach. Obrovské množstvá makrofágov sa nachádzajú v črevách, kde tvoria celé zoskupenia – kolónie. Práve preto sa hovorí, že cca 50% imunity tvoria črevá.

Základnou funkciou makrofágov je fagocytóza (pohlcovanie baktérií). Makrofágy sú schopné pohltiť odumreté a zmutované bunky, cudzie mikroorganizmy a dokonca najmenšie cudzie telieska. Ale fagocytóza ani zďaleka nie je jedinou ani hlavnou funkciou makrofágov.

Sú schopné:

  • Produkovať protilátky (najmä makrofágy v slezine);
  • Syntetizovať a vylučovať faktor zrážanlivosti krvi;
  • Syntetizovať faktor nekrózy nádorov;
  • Syntetizovať peroxid vodíka a chlornan sodný, čo je vlastne chemická zbraň;
  • Syntetizovať tkanivové hormóny – cytokíny, interleukíny a endorfíny, čím sa zabezpečí tlmenie bolesti a nepretržité odovzdanie informácií do celého imunitného systému.
Náhradná fólia Long 30×9 cm
21,60 s DPH
Náhradná fólia Smart 15×9 cm
15,60 s DPH
Univerzálna Nano Maska
75,00 s DPH
Polimedel Smart + Long krabicka
Akcia!
Akciový balíček Smart + Long
57,60 s DPH